وسيله های نصب اتصال پرسی

نصب اتصالات پرسي نیاز به ادوات خاصی‌ دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود :

  • کالیبر : این وسیله جهت کالیبر کردن سر لوله مي باشد به گونه اي كه به هنگام ورود لوله به اتصال اورينگ هاي بدنه اتصال آسيب نبيند. 
  • قیچی : از این ابزار جهت برش لوله استفاده میشود.
  • فنر خم كن : از آنجا که در این سیستم لوله کشی برخی از تغییر مسیر های لوله با خم کردن آن و بدون استفاده از ابزار انجام می گیرد ، ابزاری با عنوان فنر خم کن برای انجام سریعتر و راحتتر این امر در نظر گرفته شده که خم مورد نظر را در لوله بوجود می آورد.
  • دستگاه پرس دستی اتصال پرسی : این دستگاه جهت فشردن حلقه استیل بر روی لوله بوده  و دارای فک هایی با سایز های متفاوت است. همچنین قابلیت جابجایی آسان را نیز دارا است. نحوه ی عملکرد این دستگاه به این طریق است که ابتدا فک مورد نظر جهت انجام پرس  بر روی اتصال (باتوجه به سايز اتصال) قرار گرفته  و سپس فک دستگاه را توسط اهرم های دستی که در انتهای دستگاه قرار دارد باز کرده بر روی حلقه استیل قرار داده سپس اهرم ها را با فشار دست جمع کرده تا دهنه فکها به هم برسند به این ترتیب عملیات پرس بطور کامل انجام می گردد.
  • دستگاه پرس برقی هیدرولیکی اتصال پرسی : فك هاي دستگاه به صورت اتوماتيك توسط فشار دكمه مخصوص باز و بسته مي شود. نحوه عملکرد این دستگاه به این شکل است که ابتدا فک مورد نظر جهت انجام پرس  بر روی اتصال را سوار بر دستگاه نموده سپس انتهای فکها را با دست باز کرده بر روی حلقه استیل قرار داده و با فشردن دکمه دستکاه بطور اتوماتیک فکها جمع شده و عمل پرس انجام می شود.